Google+ YouTube
Sebastien Ogier znów wygrywa - Rajd Meksyku 2015

Rajd Meksyku wygrał Sebastien Ogier. Jak widać, dominacja mistrza trwa, a on sam nie zamierza odpuszczać. Najlepszy polski zespół - Robert Kubica i Maciej Szczepaniak - znaleźli się na 18. miejscu.

To już trzeci triumf francuza podczas tegorocznych zmagań WRC. Chociaż Ogier przed Rajdem Meksyku przyznał, że nie uda mu się wygrać, ze względu na pierwszą pozycję startową, udało mu się zakończyć rajd z przewagą 1:18.8 min. Mistrz świata posiada już 34 punktową przewagę w klasyfikacji generalnej nad Andreasem Mikkelsenem.

Po niezwykle ekscytującym pojedynku, drugie miejsce zajął Mads Østberg z teamu Citroena. Walka z Andreasem Mikkelsenem zakończyła się w momencie, gdy kierowca Volkswagena popełnił błąd na niedzielnym odcinku specjalnym. Østberg obronił drugą pozycję o 6,3 sekundy.

Elfyn Evans, wyrównał swój życiowy rezultat finiszując na 4. pozycji i wyprzedzając Daniego Sordo o ponad minutę. Zaraz za Martinem Prokopem, na 7. pozycji dojechał zwycięzca kategorii WRC2 Nasser Al-Attiyah.

Polski zespół, po niezwykle pechowym i obfitującym w przygody rajdzie uplasował się na 18. pozycji. Robert Kubica po piątkowym wypadku powrócił na trasy rajdu w sobotę i zaprezentował świetny pokaz swoich umiejętności wygrywając jeden odcinek specjalny. Niestety nie zdołał odrobić strat i rajd ukończył bez punktów.