Google+ YouTube
Rajd Monte Carlo dla Sebastiena Ogier

Rajd Monte Carlo dla Sebastiena Ogier

Trzecie zwycięstwo w karierze dla Francuza w Rajdzie Monte-Carlo. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej przypieczętował prawie minutową przewagą nad zespołowym kolegą Jari-Matti Latvalą.

Dzięki zdobyciu trzeciego miejsca przez Andreasa Mikkelsena (strata 1 minuta 14 sekund do lidera), zespół Volkswagena świętuje potrójne podium. Po pierwszych siedmiu odcinkach specjalnych Norweg był klasyfikowany w pierwszej dziesiątce stawki, jednak nie zbliżał się do podium. Po SS8 kierowca Polo R WRC zajął trzecie miejsce i utrzymywał je konsekwentnie do końca rajdu.

Jari-Matti Latvala

Sześć pierwszych odcinków specjalnych padło łupem Sebastiena Loeba. Francuz utrzymywał wysokie tempo, jednak uderzył w kamień i uszkodził zawieszenie w Citroenie DS3 WRC. Przez ten incydent stracił pierwsze miejsce na rzecz Ogiera.

Robert Kubica wygrał cztery odcinki specjalne i z powodzeniem rywalizował z mistrzem świata. Niestety, podczas czwartkowego odcinka, awarii uległ układ elektryczny, a po wypadku na przedostatnim oesie zespół RK World Rally Team musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Kalendarz WRC na sezon 2015 znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.