Google+ YouTube
Ogier i Volkswagen znów triumfuje - 72. Rajd Polski

Od czwartku do niedzieli na terenie Mikołajek odbywał się 72. Rajd Polski. Przez 4 dni Mazury stały się mekką dla fanów wyścigów oraz miejscem zmagań kierowców WRC w tym Roberta Kubicy.

Drugi raz z rzędu Francuz Sebastian Ogier wygrał Rajd Polski z czasem 2h 26m 11.5s. Team zwycięzcy (Volkswagen Motorsport) również uzyskał 1. miejsce w kategorii producentów. Nasz rodak Robert Kubica zajął w klasyfikacji generalnej rajdu ósmą pozycję, tracąc 2m 08.3s do lidera . To znaczna poprawa, bo przypomnijmy Polak w zeszłym roku zajął 20. miejsce.

Rajd Polski liczy łącznie 19 Osów, w tym największą popularnością cieszy się Mikołajki Arena (OS 1/9/17). Kierowcy ścigają się ze sobą w parach. Kubica po drugim przejeździe Mikołajki Arena zajął 2 miejsce pokonując o 1,8 sekundy mistrza Ogiera.

Na rajdzie nie obyło się bez niespodzianek. OS 14 został odwołany. FIA tłumaczy swoją decyzję dużą liczbą kibiców oraz brakiem przestrzegania przez nich regulaminu. W czasie rajdu panowały wysokie temperatury przekraczające 30 stopni, które utrudniały rywalizację kierowców.