Google+ YouTube
Ekscytująca końcówka Rajdu Szwecji. Ogier wygrywa z Mikkelsenem!

Ekscytująca końcówka Rajdu Szwecji. Ogier wygrywa z Mikkelsenem!

Trzech kierowców rywalizowało od początku o pierwsze miejsce w Rajdzie Szwecji. Ostatecznie, po niesamowicie ekscytującej końcówce, Sebastien Ogier znalazł się na najwyższym stopniu podium.

Ostatni, prawie 16-kilometrowy oes okazał się najbardziej emocjonującą końcówką ostatnich lat. Ogier odrobił 3 sekundy straty do lidera i finiszował na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajął kierowca Hyundaia i20 Thierry Neuville. Na najniższym stopniu podium, po otarciu swojego Volkswagena Polo R WRC o śnieżną bandę znalazł się Mikkelsen ze stratą 39.8 sekundy do lidera. 

Robert Kubica zaliczył udany występ podczas Power Stage i ukończył próbę na 7. pozycji. Ostatecznie, w kwalifikacji generalnej jest na miejscu 20. Niestety, najlepszy z polaków, Michał Sołowow odpadł na przedostatnim odcinku specjalnym i nie zdołał obronić 12. miejsca w generalce. Startujący w WRC2 Jarosław Kołtun zajął 24. miejsce i 7. w swojej klasie. 

Sebastien Ogier pozostaje faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata z 53 punktami. Drugi w klasyfikacji kierowców jest Thierry Neuville. Jego dorobek to 30 punktów. Trzeci w klasyfikacji plasuje się Andreas Mikkelsen, który ma na koncie również 30 punktów. 

Następny rajd już 5 marca w Meksyku. Cały kalendarz dostępny jest tutaj.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.