Google+ YouTube
Dakar 2015: piąty etap za nami. Sonik znów triumfuje

Etap Copiapo - Antofagasta w kategorii aut zakończył się zwycięstwem Vladimira Vasilyeva. Rosjanin pokonał oes w czasie 4:19:18. Hołowczyc dojechał siódmy z 9-minutową stratą do lidera. W kategorii quadów wygrał Rafał Sonik.

© Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

Ciekawe roszady na mecie po dzisiejszym piątym etapie rajdu Dakar. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, Nasser Al-Attiyah dojechał na czwartej pozycji. Tuż przed nim uplasował się Amerykanin Bobby Gordon. Drugie miejsce zajął Al-Rajhi z teamu Toyota. Niespodziewanie, etap wygrał Vladimir Vasilyev. Carlos Sainz rozbił się na skale, 20 kilometrów od mety i odpadł z rajdu Dakar. Pomimo, że Peugeot 2008 DKR rolował aż pięć razy, załoga nie odniosła obrażeń. Najlepszy z polaków - Krzysztof Hołowczyc - ukończył na pozycji siódmej i obecnie traci do lidera klasyfikacji generalnej ponad 48 minut. Beaupre był 36., a Marek Dąbrowski 72.

Rafał Sonik, zwany przez anglojęzyczne media Supersonik, dojechał na pierwszej pozycji deklasując konkurencję. Drugi na mecie Ignacio Casale zanotował stratę prawie 11 minut do polaka. Na trzeciej pozycji, ze stratą 21 minut i 41 sekund zawitał Gonzales Ferioli.

Marc Coma zaczyna odrabiać straty w kategorii motocykli. Dzisiejszy odcinek specjalny zamknął z przewagą nad Joanem Berredą wynoszącą 2:16 min. W klasyfikacji generalnej strata Comy zmniejszyła się do 10:33 min. Ostatnią pozycję na podium zajmuje Pablo Quintanilla. Polski duet Przygoński - Piątek, zajmuje odpowiednio 28. i 45. miejsce.