Google+ YouTube
Pick-up Mercedesa od Nissana

Pick-up Mercedesa od Nissana

Przed kilkoma dniami koncern Daimler AG poinformował, że planuje rozpoczęcie produkcji pick-upa średniej wielkości z segmentu Premium. Dziś wiemy już oficjalnie, że za przygotowanie nowego modelu dla niemieckiej marki odpowiedzialny będzie sojusz Nissan-Renault.

W nowym, jednotonowym pick-upie zostaną wykorzystane niektóre rozwiązania konstrukcyjne z nowego Nissana NP300, ale będzie to model opracowany i zaprojektowany przez firmę Daimler, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb jej klientów. Pojazd zachowa wszystkie charakterystyczne dla marki Mercedes Benz cechy i detale. Będzie to konstrukcja z podwójną kabiną, przeznaczona zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego.


Pick-up Mercedes-Benz będzie produkowany przez Nissana w zakładach Renault w Cordobie (Argentyna), obok Nissana NP300 i pick-upa Renault przeznaczonych na rynek Ameryki Łacińskiej. Wszystkie trzy modele będą także produkowane w fabryce Nissana w Barcelonie (Hiszpania) z przeznaczeniem na pozostałe rynki oprócz Ameryki Północnej. Produkcja w obu zakładach produkcyjnych rozpocznie się przed końcem bieżącej dekady.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.