Google+ YouTube
Maserati Levante - pierwszy SUV z trójzębem na masce

Maserati Levante - pierwszy SUV z trójzębem na masce

To już pewne - podczas przyszłorocznego salonu North American International Auto Show 2016 włoski producent ujawni produkcyjną wersję swojego pierwszego w historii SUV-a.

Nowy crossover będzie inspirowany konceptem Kubang, ale jego konstrukcja ma być osadzona na płycie podłogowej modelu Ghibli. Levante ma posiadać aluminiowe nadwozie, a wszystkie komponenty, łącznie z silnikiem, zawieszeniem, układem hamulcowym i układem przeniesienia napędu zostaną stworzone z uwzględnieniem wysokich standardów Maserati. Chrysler dostarczy natomiast podzespoły układu elektronicznego. SUV otrzyma napęd na cztery koła i wszystkie atuty pozwalające mu konkurować m.in. z Cayenne.

W palecie silnikowej znajdą się jednostki benzynowe V6 o mocy 350 i 425 KM oraz jednostka V8 o mocy ponad 560 KM. Dostępny będzie też diesel w wersjach o mocy 250, 275 i 340 KM. Wszystkie jednostki będą współpracowały z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

Maserati Levante będzie produkowane w Turynie. Cennik otwiera model wyceniony na 90 000 euro. Wersje z końca listy mogą kosztować nawet ponad 200 000 euro.

 

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.