Google+ YouTube
Bentley Bentayga- bardzo luksusowy SUV

Bentley Bentayga- bardzo luksusowy SUV

Długo wyczekiwany w końcu ukazał się światu. Bentley prezentuje swojego pierwszego SUV-a o nazwie Bentayga.

Stylistyka nowego modelu Bentleya jest utrzymana w tonie obecnie sprzedawanych modeli takich, jak Continental GT czy Flying Spur. Duży przedni pas z przodu, okrągłe lampy w technologii LED, nie pozwalają pomylić marki z żadną inną. Największymi wyróżnikami od limuzyn Bentleya jest wysoki prześwit oraz charakterystyczna bryła SUV-a, którą wyróżnia się nowy model Bentayga.

Wnętrze auta zachowało typową brytyjską staranność, z której słynie Bentley. Odpowiednio użyte komponenty z drewna, skóry, aluminium czy metalu tworzą według producenta najbardziej luksusowe wnętrze wśród SUV-ów. Bentayga posiada również udogodnienia w postaci siedzeń z masażem, wentylacją i 22-stopniową regulacją. W aucie znalazł się również nowy system multimedialny oparty na Androidzie obsługiwany za pomocą 10,2- calowego wyświetlacza.

Wisienką na torcie jest jednostka W12, pracująca pod maską Bentleya Bentaygi. Silnik generuje moc równą 608 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sześciolitrowy motor wspomagany jest przez dwie turbiny, a napęd na wszystkie cztery koła trafia za pomocą 8-biegowej automatycznej skrzyni firmy ZF. W tej konfiguracji Bentayga osiągnie pierwszą setkę w 4,1 sekundy i pojedzie maksymalnie 301 km/h.

Dokładne dane na temat sprzedaży oraz cen auta poznamy na targach we Frankfurcie.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.