Google+ YouTube
Volkswagen planuje 900 dodatkowych miejsc pracy w Poznaniu

Volkswagen planuje 900 dodatkowych miejsc pracy w Poznaniu

Volkswagen planuje zwiększenie zatrudnienia o 900 dodatkowych miejsc. Plany podyktowane są zwiększonym popytem na nową generację Volkswagena Caddy. Auto podczas lutowej premiery w Poznaniu zostało pozytywnie odebrane przez publikę.

Spółka Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce z zatrudnieniem sięgającym ponad 7000 pracowników w trzech zakładach. Tylko w 2014 roku fabryka wyprodukowała 27422 sztuki modelu Transporter i 148099 sztuk modelu Caddy. "To był dla nas dobry rok. Poza realizacją założonego programu produkcyjnego udało nam się sprawnie przygotować zakład do wprowadzenia do produkcji nowych modeli oraz rozpocząć budowę nowej fabryki we Wrześni" - powiedział dziennikarzom Jens Ocksen Prezes Zarządu VW Poznań. 

W związku z płynącymi z rynku sygnałami o zwiększonym popycie na nową generację VW Caddy, zarząd zdecydował o zwiększeniu zatrudnienia w poznańskiej fabryce o 900 osób. Dodatkowo, po uruchomieniu nowej fabryki we Wrześni zatrudnienie znajdzie 3000 osób. W bazie działu HR znajduje się 40000 kandydatów na dodatkowe miejsca.

Volkswagen Caddy trzeciej generacji został całkowicie wyprzedany, a ostatni egzemplarz wyjedzie z fabryki pod koniec maja. Obecnie jest 1000 osób przeszkolonych do produkcji nowego Caddy, która się zacznie w ostatni weekend maja. 

Po uruchomieniu fabryki we Wrześni oraz wdrożeniu nowych miejsc pracy w Poznaniu, Volkswagen będzie zatrudniał prawie 11000 osób i produkował około 280000 aut rocznie. "Przed nami rok pełen wyzwań - rozwój fabryki w Poznaniu, sprawne wdrożenie do produkcji nowych modeli czy budowa fabryki we Wrześni to najważniejsze z nich" - takimi słowami zakończył konferencję prasową Jens Ocksen Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.