Google+ YouTube
Volkswagen Transporter T6 - godny następca

Volkswagen Transporter T6 - godny następca

Dotychczasowa generacja modelu Transporter T5 sprzedała się na całym świecie w ciągu 13 lat w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy. Sukces tej i poprzednich wersji ma zamiar kontynuować debiutująca właśnie generacja T6.

Modele z nowej serii dostępne będą w trzech głównych wersjach – jako użytkowe: furgon, model z zabudową skrzyniową, z podwójną kabiną oraz jako kombi, a także jako osobowe limuzyny Multivan i Caravelle, oraz jako samochód rekreacyjny California. Auta tradycyjnie posiadać będą jedną z dwóch wersji różniących się rozstawem osi lub jedną z trzech o różnej wysokości nadwozia.

W ofercie znajduje się łącznie sześć silników – cztery nowe TDI i dwa TSI. Zależnie od mocy współpracują z 5- lub z 6-biegowymi przekładniami mechanicznymi albo z 7-biegową DSG. Ponadto, wiele wersji Modelu T – niezależnie od rodzaju skrzyni biegów – można wyposażyć w napęd na cztery koła 4MOTION.

Tam, gdzie obowiązuje norma Euro 6, Transporter T6 będzie oferowany z zupełnie nowymi silnikami TDI. Montowany poprzecznie do osi pojazdu i nachylony ku przodowi o 8 stopni silnik TDI (1968 cm3) jest dostępny w wersjach o mocy 62 kW/84 KM, 75 kW/102 KM, 110 kW/150 KM oraz 150 kW/204 KM. Czterocylindrowa, benzynowa jednostka napędowa także ma pojemność 2,0 l i osiąga moc 110 kW/150 KM bądź 150 kW/204 KM. Maksymalny moment obrotowy jest dostępny od 1500 obr./min. i ma wartość 280 lub 350 Nm. Tak jak silniki TDI, również TSI są wyposażane w system start-stop.

 

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.