Google+ YouTube
Toyota Avensis - siła spokoju w segmencie D

Toyota Avensis - siła spokoju w segmencie D

W przyszłym tygodniu do salonów marki Toyota wkroczy najnowsza generacja modelu Avensis. Flagowy przedstawiciel producenta w segmencie D otrzyma m.in. całkowicie nowy przód, tył, oraz przeprojektowane wnętrze.


Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy Avensis jest zaprojektowany znacznie dynamiczniej od poprzednika, choć wciąż zachowuje jedną z najbardziej stonowanych brył w segmencie. Następca jest dłuższy o 40 mm, a dzięki licznym zabiegom stylistycznym wygląda na znacznie szersze i masywniejsze auto.

 


Przy okazji prac nad nowym modelem poprawiono, i tak niezłą, jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza. W przeprojektowanym i lepiej wyciszonym kokpicie znajdziemy m.in. zestaw przyrządów osadzonych w głębokich tubach, oraz zupełnie nowy kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,2-cala. Na niższym poziomie deski rozdzielczej dominuje 8-calowy wyświetlacz dotykowy, integrujący wszystkie funkcje systemu multimedialnego.


Pod maski nowego Avensisa trafią zmodyfikowane oraz zupełnie nowe jednostki wysokoprężne. Wśród nowości na uwagę zasługuję motor 1.6 D-4D zastępujący dotychczasową jednostkę 2.0 D-4D. Silnik ten, współpracujący z 6-stopniową manualną przekładnią, generuje moc 112 KM, przyspiesza w 1,4 s do 100 km/h oraz spala średnio 4,1 l na 100 km. Kolejną nowością jest jednostka 2.0 D-4D. Dzięki mocy 143 KM i wysokiemu momentowi 320 Nm przyspiesza auta w 9,5 s do 100 km/h o rozpędza je maksymalnie do 200 km/h.

 


Cennik nowego Avensisa startuje od 86 900 zł. Jest to dokładnie tyle, za ile można nabyć wyjściową, obecną generację modelu, co jest rzadkością przy wprowadzaniu na rynek następców wycofywanych aut.

 

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.