Google+ YouTube
Škoda Octavia RS 230 - bardzo szybka Czeszka

Škoda Octavia RS 230 - bardzo szybka Czeszka

Škoda przygotowała nową, jeszcze mocniejszą wersję Octavii - RS 230, która ma być podkreśleniem 114 pełnych sukcesów lat producenta w motorsporcie.

Do standardowej stylistyki RS-a dołożono pakiet Black, w skład którego wchodzą: czarne listwy wokół okien, polakierowana na czarno ramka grilla, czarne obudowy lusterek zewnętrznych, a w wersji kombi – czarne relingi dachowe. W czarnymi wnętrzu w oczy rzucają się czerwone akcenty, a sportowe fotele RS z elektryczną regulacją zapewniają kierowcy i pasażerowi nie tylko wygodę, ale i stabilne podparcie podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Pod maską nowej wersji drzemie teraz moc 230 KM.

 

Sercem Octavii RS 230 jest dwulitrowy silnik benzynowy TSI o mocy 230 KM. Samochód nim napędzany osiąga pierwsze 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy (nadwozie liftback). Prędkość maksymalna wynosi imponujące 250 km/h. W standardzie RS 230 wyposażona jest w manualną, sześciobiegową skrzynię biegów, ale opcjonalnie silnik ten może współpracować także z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG.

Nowością w Octavii RS jest elektronicznie regulowana blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi, która zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i niebywałą precyzję pokonywania zakrętów. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w razie utraty przyczepności jednego koła, napęd może przenosić nawet 100 procent swojej siły na jedno przednie koło. Podobnie, jak model RS, Octavia RS 230 ma obniżone o 15 mm sportowe zawieszenie, co w połączeniu z progresywnym układem kierowniczym jest w stanie dostarczyć sportowych wrażeń za kierownicą.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.