Google+ YouTube
Seat Leon ST Cupra - kombi z mocnym sercem

Seat Leon ST Cupra - kombi z mocnym sercem

250 lub 280 KM w kompaktowym, lekkim kombi segmentu C to obietnica sporego zastrzyku emocji. Taką właśnie porcję adrenaliny zapewnia najnowszy Seat Leon Cupra, debiutujący w bardziej rodzinnej odmianie ST.

Nowy Leon z praktyczniejszym bagażnikiem dostępny jest jako  Cupra 265 i Cupra 280. W każdym przypadku napędza go jednostka 2.0 TSI, która czuje się jak ryba w wodzie przy wysokich obrotach i spontanicznym wciskaniu gazu.


W zupełnie nowatorskim silniku z turbodoładowaniem kryje się wiele wyjątkowych rozwiązań, m.in.: zmodyfikowane aluminiowe tłoki, sztywniejsze korbowody pracujące na nowych łożyskach, wzmocniona skrzynia korbowa z szarego żeliwa, głowica cylindra wykonana z wyjątkowo lekkiego krzemowo-aluminiowego stopu czy wydajna chłodnica międzystopniowa air-to-air.

Efekt - Leon ST Cupra 280 z opcjonalną przekładnią DSG przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund (z przekładnią manualną o 0,1 s wolniej). Prędkość maksymalna to 250 km/h. Maksymalny moment obrotowy wynosi 350 Nm i osiągany jest w zakresie od 1 700 do 5 600 obr./min. Słabsza wersja z silnikiem o mocy 265 KM, z maksymalnym momentem obrotowym także 350 Nm, przyspiesza do „setki” w 6,2 sekundy z manualną skrzynią biegów i w 6,1 sekundy z przekładnią DSG.
 

Źródło: Seat

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.