Google+ YouTube
Opel Adam Rocks S - miejska radość

Opel Adam Rocks S - miejska radość

Już za kilka dni, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Amsterdamie (AutoRAI, 17–26 kwietnia) zadebiutuje nowy Opel Adam Rocks S. Połączenie dynamicznej sylwetki, brezentowego dachu Swing Top i 150-konnego silnika 1.4 turbo ECOTEC powinno spodobać się miłośnikom sportowych wrażeń w opakowaniu miejskiego autka.

Nową, agresywniejszą odmianę małego Adama, wyposażono w silnik ECOTEC o mocy 150 KM z systemem Start/Stop, sprzęgnięty z 6-biegową skrzynią o krótkich przełożeniach. Pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku po 8,5 sekundy, ale największe wrażenie ADAM ROCKS S robi elastycznością: zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu zajmuje mu tylko 7,9 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 210 km/h. Auto spala 5,9 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Samochód posiada specjalnie zestrojone usportowione zawieszenie oraz bezpośrednią charakterystykę układu kierowniczego, dodatkowo zwiększającą przyjemność z jazdy, zwłaszcza na krętych drogach poza miastem. Wyczynowy układ hamulcowy oraz możliwość wyłączenia ESP pozwalają na więcej w bardziej wymagających manewrach. Zaletą Adama Rocks S jest możliwość jazdy z otwartym dachem. Wystarczy tylko otworzyć stanowiący wyposażenie standardowe brezentowy dach Swing Top, który składa się w ciągu zaledwie 5 sekund.

 

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.