Google+ YouTube
McLaren odsłania 1000 konnego McLarena P1 GT-R

McLaren odsłania 1000 konnego McLarena P1 GT-R

McLaren ujawnił oficjalne zdjęcia prezentujące P1 GT-R. Podał też kilka szczegółów na temat jednej z najdroższych zabawek torowych. 

Nadwozie zostało zmodyfikowane pod kątem aerodynamiki. Docisk jest większy o 10% i wynosi 660 kg przy 240 km/h. Zastosowano również, znany z formuły 1, system DRS (Drag Reduction System), który pozwala na zmniejszenie oporu aerodynamicznego przez potężne tylne skrzydło, które zmienia swój kąt natarcia z 32º do 0º. Wszystko za sprawą jednego przycisku na kierownicy. Poprzez zastosowanie poliwęglanowych szyb, paneli z włókna węglowego i zredukowanie kokpitu do minimum, masa torowej wersji P1 spadła o 50 kilogramów. Rozstaw przednich kół zwiększył się o 50 mm, auto zostało również obniżone o 50 mm. Za plecami kierowcy znajduje się zmodyfikowany silnik z drogowej wersji P1. 3,8-litrowa jednostka V8 produkuje 800 koni mechanicznych i jest wspierana przez silnik elektryczny, który wytwarza następnych 200. Całkowita moc zestawu to 1000 KM. 

 

Najbardziej ekstremalna wersja McLarena P1 zadebiutuje już 3 marca w szwajcarskiej Genewie. Auto będzie w barwach słynnego F1 GTR o numerze nadwozie 06R.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.