Google+ YouTube
McLaren 540C - bolid dla "mas"

McLaren 540C - bolid dla "mas"

Brytyjski producent supersportowych samochodów zaprezentował na wystawie motoryzacyjnej w Szanghaju najtańszy model w swojej historii. Czy będzie to hit sprzedaży?

Auto czerpie stylistyczne inspiracje z modelu 570S, z tą różnicą, że wyróżniają go dedykowane elementy takie, jak 19-/20-calowe obręcze kół i elementy wchodzące w skład zmodyfikowanego pakietu aerodynamicznego. W kokpicie znajdziemy skórzane wykończenia siedzeń, deski rozdzielczej i paneli drzwi. Znalazło się także miejsce na siedmiocalowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego z wbudowaną nawigacją satelitarną i łączem Bluetooth.


Model 540C wyposażono w zmodyfikowane amortyzatory, zaprojektowane z myślą o codziennej eksploatacji. Lekkie nadwozie stworzone z wykorzystaniem aluminiowych paneli i struktury monocoque wykonanej z włókna węglowego waży jedynie 1311 kilogramów.


Choć bardziej przystępny cenowo, model 540C to wciąż rasowy wyścigowiec. Źródłem mocy jest w nim 3,8-litrowy silnik V8 twin-turbo produkujący 540 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Napęd trafia do tylnych kół za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni SSG. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 3,5 sekundy, natomiast przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 200 km/h trwa zaledwie 10,5 sekundy. Prędkości maksymalna wynosi 320 km/h.


Ceny najbardziej przystępnego cenowo McLarena w historii marki rozpoczynają się od 126 000 funtów. Samochód będzie sprzedawany na rynkach całego świata, a zainteresowani już mogą składać zamówienia.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.