Google+ YouTube
KIA Optima 2016 - nowojorska premiera koreańskiego tygrysa

KIA Optima 2016 - nowojorska premiera koreańskiego tygrysa

Na trwającym właśnie salonie samochodowym w Nowym Jorku, debiutuje nowa generacja flagowego sedana koreańskiej marki.


Nowa Optima już na pierwszy rzut oka jest większa od wcześniejszej wersji. Potwierdzają to wymiary: rozstaw osi większy o 10 mm (2,8 m) i szerokość zwiększona o 25 mm (1,86 m). Większa jest także pojemność użytkowa bagażnika. Większe nadwozie to także przestronniejsze i bardziej komfortowe wnętrze niż u poprzedniczki. Do wykończenia użyto w nim więcej miękkich materiałów. Siedzenia wyłożono tu miękką pianką, a zagłówki, oparcia i siedziska umożliwiają lepsze ‘zatopienie się’ w fotelu.

Nowa Opitma to także bogatsze wyposażenie. W standardzie znajdziemy m.in. kamerę cofania. W opcji można wybierać spośród bogatszej listy wyposażenia dodatkowego, na którą trafiły np.: inteligentny tempomat, monitor martwych pół widzenia, detektor ruchu przecinającego drogę cofania oraz system autonomicznego hamowania awaryjnego, który w pewnych sytuacjach całkowicie zatrzymuje pojazd by uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki. W nowej Optimie, po raz pierwszy w ofercie producenta oferowane będą reflektory HID (Bi-ksenonowe) z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów oraz „intuicyjny” system HBA, który wykrywa nadjeżdżający z przeciwka pojazd i chwilowo przełącza światła drogowe na światła mijania.


Na rynkach europejskich model 2016 będzie dostępny ze zmodernizowanymi silnikami. Zmiany polegają m.in. na podwyższeniu maksymalnego momentu obrotowego dostępnego już od niskich prędkości obrotowych. Nowa Kia Optima wejdzie do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

 

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.