Google+ YouTube
Honda HR-V - mocne uderzenie w segmencie crossoverów

Honda HR-V - mocne uderzenie w segmencie crossoverów

Japoński producent zapowiada, że nowy model HR-V ma być jednym z najbardziej wydajnych samochodów w swojej klasie. Auto pojawi się w salonach sprzedaży w Europie późnym latem tego roku.

Wraz z wejściem na rynek samochód zadebiutuje z jednostką wysokoprężną i-DTEC o pojemności 1,6 litra lub nowym silnikiem benzynowym i-VTEC o pojemności 1,5 litra. Zużycie paliwa w przypadku diesla o pojemności 1,6 litra i-DTEC i nowo zaprojektowaną sześciobiegową manualną skrzynią biegów, będzie kształtowało się na poziomie 4,0 l/100 km. 120-konny ma rozpędzać auto od 0 do 100 km/h w 10,1 sekundy. Spalanie w wariancie z silnikiem benzynowym i-VTEC o pojemności 1,5 l i mocy maksymalnej wynoszącej 130 KM, wyniesie 5,2 l / 100 km w przypadku wersji z automatyczną przekładnią CVT. Auto z manualną skrzynią o sześciu przełożeniach zużyje 5.6 l/100km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie 10,3 sekundy w wersji z manualną skrzynią biegów i 10,9 sekundy - w wersji z przekładnią automatyczną CVT.


Nowy HR-V oferuje bagażnik o pojemności wynoszącej 453 litry, gdy oparcia tylnej kanapy są w pionie oraz 1026 litrów – gdy są on złożone. Bardziej szczegółowe informacje na temat nowej Hondy HR-V zostaną udostępnione wraz z wprowadzeniem modelu do sprzedaży we wrześniu tego roku.

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.