Google+ YouTube
Ford Galaxy - popularny "tatkowóz" w nowej odsłonie

Ford Galaxy - popularny "tatkowóz" w nowej odsłonie

Wczoraj firma Ford Motor Company zaprezentowała kolejną generację swojego największego rodzinnego Vana: Forda Galaxy. Prezentujemy jego najważniejsze cechy.

Nadwozie auta wyróżnia się nowoczesną stylistyką – smukłymi kloszami przednich reflektorów, wysoko poprowadzoną linią bocznego przetłoczenia oraz dużą powierzchnią przeszklenia, obejmującą m.in. panoramiczne okno dachowe. W kabinie znajdziemy siedem pełnowymiarowych foteli, pozwalających na szeroką aranżację wnętrza. Jako pierwszy w segmencie, Ford Galaxy oferuje niezwykle prosty w obsłudze system składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu - po naciśnięciu jednego przycisku siedziska te można nie tylko składać, ale i rozkładać. Pomysłowa konstrukcja podłogi ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a fotele drugiego rzędu można przesunąć i pochylić jednym ruchem ręki, co znacznie poprawia dostęp do trzeciego rzędu siedzeń.

Nowy Ford Galaxy wyposażony jest w liczne systemy i rozwiązania wspomagające kierowcę. Z pewnością należy tu wymienić chociażby inteligentny ogranicznik prędkości, który monitoruje mijane znaki ograniczenia prędkości i samoczynnie dostosowuje prędkość pojazdu do obowiązujących na danym obszarze limitów. Bardzo przydatny jest także system zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, który ma na celu ograniczenie skutków kolizji czołowej lub potrącenia pieszego, a w niektórych przypadkach może nawet pomóc kierowcy uniknąć takiego zdarzenia. Wśród nowości znalazł się także system diodowych reflektorów adaptacyjnych ze światłami drogowymi zapewniającymi maksymalne doświetlenie drogi bez ryzyka oślepiania, który wykrywa pojazdy jadące z przeciwka oraz poruszające się tym samym pasem, a następnie wygasza wybrany sektor reflektorów LED, który może oślepić kierowcę innego pojazdu, zapewniając jednocześnie maksymalne oświetlenie pozostałego obszaru drogi.

Nowego Forda Galaxy będzie prowadzić się bardziej komfortowo dzięki zastosowaniu technologii adaptacyjnego układu kierowniczego. Pozwala ona na automatyczne dobranie przełożenia przekładni kierowniczej do prędkości jazdy, co z kolei umożliwia zachowanie optymalnej precyzji oraz łatwości manewrowania. Natomiast za znakomitą dynamikę i osiągi odpowiedzialne są nowe, oszczędne silniki, wśród których z pewnością wyróżnia się 210-konna, dwulitrowa jednostka wysokoprężna TDCi, wspomagana dwiema turbosprężarkami.

 

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.