Google+ YouTube
Fiat Ægea - długo oczekiwany nowy model

Fiat Ægea - długo oczekiwany nowy model

Po kilku latach eksploatowania do granic możliwości dotychczasowych modeli, oraz czerpania korzyści z produktów przejętego koncernu Chrysler, włoski producent wreszcie wypuszcza na rynek zupełnie nowy model. Ægea będzie autem produkowanym w Turcji i przeznaczonym na ponad 40 rynków Europy, Bliskiego wschodu i Afryki.

Fiat Ægea to trójbryłowy sedan, całkowicie nowy samochód, nad którym przez trzy lata pracował specjalny zespół ponad 2000 osób. Projekt auta umiejętnie godzi dużą ładowność z kompaktowymi rozmiarami: jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 centymetrów i wysokość 148 cm. 264 centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to jest potwierdzone pokaźnym rozmiarem wnętrza: przestronną kabiną pasażerską, która swobodnie może pomieścić 5 dorosłych pasażerów i pojemnością bagażnika ponad 510 litrów.


Nowy Fiat o trudnej do wymówienia nazwie oferuje szeroką gamę dobrze znanych silników: dwa turbodiesle Multijet II oraz dwie jednostki benzynowe z manualną lub automatyczną skrzynia biegów i mocą od 95 do 120 KM. Diesel ma spalać poniżej 4 litrów oleju napędowego na 100 km, tyle co np. Fiat Panda.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.