Google+ YouTube
Ferrari F12tdf - wątpliwości rozwiane

Ferrari F12tdf - wątpliwości rozwiane

Przez ostanie kilka miesięcy dochodziły do nas informacje na temat rzekomej bardziej hardkorowej odmiany F12. Wiele spekulacji wskazywało na legendarny przydomek GTO lub Speciale, lecz nowy model będzie mieć w nazwie tdf, od nazwy wyścigów Tour de France.

Z racji na unikalny charakter samochód będzie ograniczony do 799 egzemplarzy. Z zewnątrz auto zyskało nowy, bardziej wyrazisty aerodynamiczny bodykit, który wyróżni F12tdf na tle standardowej odmiany. Najważniejsze w aucie tego typu jest serce. Ferrari F12tdf posiada ten sam 6.3-litrowy silnik o układzie V12, który teraz generuje 40 KM więcej dając ostatecznie 770 KM i 705 Nm.

Hardkorowa wersja F12 zgubiła aż 110 kg w porównaniu ze zwykłą odmianą. Waga przekłada się na niesamowite osiągi - od 0 do 100 km/h tylko 2.9s (0,2s szybciej od standardowej wersji). Licznik prędkościomierza wg Ferrari maksymalnie zdoła wskazać 340 km/h. Nad wszystkim czuwać będzie świetna skrzynia F1 DCT z krótszymi przełożeniami.

Cena nowego F12tdf na razie nie jest znana. Biorąc pod uwagę liczbę 799 egzemplarzy samochód lada chwila zostanie wyprzedany nim ktokolwiek z nas spojrzy do portfela.

Źródło: Carscoops

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.