Google+ YouTube
Audi Q7 e-tron - SUV o napędzie elektrycznym

Audi Q7 e-tron - SUV o napędzie elektrycznym

Hybrydowe Audi Q7 e-tron quattro to połączenie typowo europejskiego diesla z napędem elektrycznym. Czy dzięki sprzyjającym trendom na rynku motoryzacyjnym, propozycja niemieckiego producenta ma szansę się utrzymać?

Audi zdecydowało na wprowadzenie do produkcji modelu Q7 w wariancie hybrydowym typu plug-in. Jako silnik konwencjonalny zastosowano jednostkę wysokoprężną TDI o pojemności 3 litrów i mocy 258 koni mechanicznych. Uzupełnieniem jest elektryczny motor, który produkuje 128 KM. Całą energię magazynuje w chłodzonej cieczą baterii litowo-jonowej o całkowitej pojemności 17,3 kWh. Całkowita moc zestawu hybrydowego to 373 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 700 Nm.

Pierwsza hybryda typu plug-in w ofercie producenta z Ingolstadt jest bardzo ekonomiczna, wynika z zapewnień. Spalanie w testowym cyklu NEDC wynosi 1.7 l/100 km, a całkowity zasięg to 1410 km. Są to bardzo imponujące wyniki, jednak nie wiadomo, czy w rzeczywistości Q7 e-tron będzie w stanie zbliżyć się do tego rezultatu. Stosując tylko napęd elektryczny, auto jest w stanie przejechać 50 km.

Pomimo dużej masy osiągi są więcej niż zadowalające. Do 100 km/h hybrydowe Q7 przyspiesza w 6 sekund, a prędkość maksymalna to 225 km/h.

Nowość w ofercie Audi pojawi się w sprzedaży w 2016 roku.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.