Google+ YouTube
Porsche Mission E- elektryczny pocisk

Porsche Mission E- elektryczny pocisk

Wszystkie prezentacje samochodów na frankfurckich targach za nami. Dużym zaskoczeniem był prototypowy model Porsche o nazwie Mission E, który jest w pełni elektryczny.

Koncept producenta ze Stuttgartu charakteryzuje się dosyć innowacyjnym wyglądem, sugerującym elektryczne źródło napędu. W środku auto jest nastawione na kierowcę. Ustawienie zamontowanych wyświetlaczy automatycznie dopasowuje się do prowadzącego.

Do napędu auta posłużą dokładnie dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi. Moc obydwu jednostek napędowych generuje 600 KM. Sprint do 100 km/h zajmie 3,5 sekundy, a do 200 km/h Mission E rozpędzi się w mniej niż 12 sekund. Porsche podało, że ich nowy koncept przejedzie starą pętlę Nürburgring w mniej niż 8 minut.

Najważniejszym kryterium w tym segmencie aut jest szybkość ładowania i zasięg. Mission E podładuje baterie do 80% w 15 minut, a na przy pełnym naładowaniu będzie zdolny przejechać 500 kilometrów.

Nowy czteroosobowy koncept Porsche może być tylko zapowiedzią walki z dotychczasowym królem aut elektrycznych - Teslą S.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.