Google+ YouTube
Audi SQ7 rozbite podczas testów na Nürburgring

Audi SQ7 rozbite podczas testów na Nürburgring

Nürburgring to z pewnością jeden z najtrudniejszych torów na naszym globie. Przekonał się o tym kierowca testowy Audi, który podczas testów nowego SQ7 wpadł na bandę i rozbił prototyp. 

Przedprodukcyjny prototyp został rozbity na tzw. karuzeli - ostro pochylonym zakręcie pokrytym płytami betonowymi. Kierowca czując się zbyt pewnie za sterami ponad 2-tonowego sportowego SUVa, pokonał zakręt z dużą prędkością doprowadzając do podsterowności w ostatniej fazie skrętu. Ponad 400-konna wersja Q7 wbiła się w barierę energochłonną uszkadzając prawy bok. Duża siła uderzenia wyrzuciła przednie koła w powietrze, na szczęście kierowca zdołał opanować auto i uchronić SUVa przed następnym spotkaniem z barierą. 

Premiera najmocniejszego SUVa w gamie Audi zaplanowana jest na wrześniowe targi we Frankfurcie. Pod maską znajdzie się diesel w parze z elektryczną turbosprężarką, który wytwarzać będzie ponad 400 koni mechanicznych. To pozwoli na rozpędzenie ponad 2-tonowej maszyny do 100 km/h w 5.5 sekundy, a sprint zakończyć na 300 km/h. 

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.