Google+ YouTube
Citroen prezentuje DS 5 po faceliftingu.

Citroen prezentuje DS 5 po faceliftingu.

Citroen zaprezentował odświeżony model DS 5. Największe zmiany to zmodyfikowany przód auta i brak emblematów marki Citroen.

Pas przedni w odświeżonym DS 5 został radykalnie zmieniony, by upodobnić się do nowej, luksusowej marki DS. Nowy, duży grill z logo po środku i nowe reflektory Xenon full LED, które łączą technologie LED i Xenon, to zmiany widoczne na pierwszy rzut oka. Widzimy również brak jakichkolwiek wstawek z logo Citroena. W tylnej części auta znajdziemy światła w technologii LED.

Kokpit dostał nowy system infotainment z dotykowym ekranem i technologią New Mirror Screen, która pozwala na wyświetlanie ekranu smartfona na ekranie systemu multimedialnego. Z konsoli zniknęło 12 przycisków, których funkcje obecnie są dostępne za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa zostało uzupełnione o asystenta zmiany pasa ruchu z monitorowaniem martwego pola. Ciekawostką są nowe, elektronicznie regulowane fotele z masażem, które są rzadkością w tym segmencie.

Z chwilą premiery będzie dostępnych pięć jednostek napędowych. 1.6 THP o mocy 165 KM i 240 Nm to jedyny reprezentant silników benzynowych. Jednostki wysokoprężne to silniki BlueHDi o mocach 120, 150 i 180 KM. Na końcu listy jest hybryda silnika wysokoprężnego z elektrycznym. Łączna moc silników to 200 KM. Wariant ten oferuje napęd na cztery koła. 

Premiera odświeżonego DS 5 już na marcowych targach w Genewie.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.