Google+ YouTube
Opel zaprezentował wyścigówkę dla cywila

Opel zaprezentował wyścigówkę dla cywila

Niedawno Opel zaprezentował długo wyczekiwaną piątą generację Astry. Teraz niemiecki producent poszerza swoją ofertę o auto przygotowane do wyścigów Touring Car Championship, które bazuje na wspomnianym kompakcie.

Opel Astra TCR to bardzo mocno przerobiona wersja cywilnego modelu. Do budowy wyścigówki posłużyło nadwozie 5-dzrwiowe, a dzięki radykalnemu odchudzeniu uzyskano 1200 kg masy własnej. Trzeba przyznać, że wersja TCR wygląda spektakularnie, głównie dzięki zastosowaniu specjalnego bodykit’u, który ma na celu poprawienie aerodynamiki.

Z racji swojego przeznaczenia do napędzenia Astry TCR użyto 2-litrowy motor o mocy 330 KM i 420 Nm. Cała moc będzie przekazywana na przednią oś, a do przeniesienia napędu posłuży 6-biegowa skrzynia biegów wyposażona w łopatki umieszczone na kierownicy. Wraz z mocą Astry ulepszono hamulce. Z przodu znajdziemy zwiększone tarcze o średnicy 378 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami, zaś z tyłu tarcze będą miały średnicę 265 mm z 2-tłoczkowymi zaciskami.

Za wyścigową Astrę TCR będzie trzeba wyłożyć spory worek pieniędzy, bo aż 95 000 Euro plus podatki. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się późnym lutym.

Galeria

Komentarze

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.